RSS
niedziela, 06 maja 2012
Wczorajsza, majówkowa wyprawa do Ogrodu Botanicznego w Powsinie sprawiła mi ogromną radość nie tylko ze względu na przepyszną przyrodę, z całych sił starającą się wedrzeć w moje zmysły swym szumem, widokiem i zapachem, ale też ze względu na niespodzianie spotkanego handlarza starymi książkami. „Każda po 2 zł” – lepszego hasła reklamowego dla mnie nikt nigdy nie mógł przygotować. Zatem „Bezgrzeszne lata” Makuszyńskiego i „Saga o jarlu Broniszu” Grabskiego stały się moją własnością. Leżąc dziś rano w łóżku i przysłuchując się deszczowi stukającemu w szybę, dylemat przeżywałam ogromny, patrząc na oba dzieła. Od którego zacząć?
piątek, 04 maja 2012
Majówka sprawiła, że Warszawa opustoszała. Mniej aut na ulicach, mniej osób on-line na jednym z najpopularniejszych portali na świecie. "Pustynia" - można rzec. Ani widu, ani słychu ludu wypoczywającego na dalekich plażach. Do podjęcia tematu "Nuda" skłonili mnie znajomi, a właściwie wpisy, jakie na swych wirtualnych ścianach od kilku dni zamieszczają.
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Z moim chłopakiem charaktery mamy silne. Nasze kłótnie są, jak burza. Przychodzą gwałtownie, szybko się kończą. A potem wychodzi słońce. Jednak sama burza przyjemna bywa tylko wtedy, gdy siedzisz sobie w bezpiecznym domu, otulony kocem, z ulubionym kubkiem parującej herbaty lub książką. Nie w momencie, gdy stoisz pośrodku polany targanej wiatrem, smagany ostrymi kolcami chłodu.
Pewien dobry coach, z którym współpracuję na co dzień, powiedział mi na początku naszej znajomości jedną ważną rzecz: Coaching zmieni Twoje życie. Na Amen. Ok. Słuchałam z fascynacją, jednak w głębi duszy myślałam, że przecież dobry coach wpływa na życie innych, potrzebujących przemeblowania w życiu, ale na swoje? Przecież ja – jako Agata, ja – jako coach, jestem bardzo szczęśliwa. Pracuję w dobrym miejscu, rodzinę mam zdrową, zakochana jestem w swoim mężczyźnie tak samo, jak dwa lata temu, przyjaciół mam mądrych. Mi przemeblowania nie trzeba. To ja pomogę przemeblować innym w ich gospodarstwach.
1 ... 26