RSS
środa, 22 sierpnia 2012
Przyznam szczerze, że po DVD "Myśl i chudnij" sięgnęłam z dużą dozą niepokoju. O małżeństwie Hicks słyszałam sporo. Od 1986 roku regularnie objeżdżając USA głosi ono tzw. Nauki Abrahama. Abraham jest zaś istotą, która ukazała się małżeństwu Hicks w 1986 roku i przekazała najwyższą prawdę, dotyczącą ludzkiego życia i szczęścia. Trudno w to wszystko uwierzyć...
piątek, 17 sierpnia 2012
Warto się przyjrzeć temu, co nas spotyka. Zastanowić się nad tym, z czego bierze się w naszym życiu ból, nieszczęście. Dzięki temu może łatwiej przyjdzie nam się z nimi zmierzać. Nie wystarczy powiedzieć: "Tak to już bywa". Nad wszystkim, co dotyka Twojego serca - nawet, jeśli jest przykre, warto się pochylić. Spojrzeć przez lupę.
wtorek, 07 sierpnia 2012
Takich książek na rynku jest mało. Dlaczego? Bo w myśl teorii przetrwania krążących w literaturze dotyczącej autorozwoju, rzecze się, że kobieta jest równie silna, jak mężczyzna. Że powinna zasuwać w równie wyprasowanym garniturze, rozbijać się łokciami w korporacyjnej piaskownicy i wiedzieć, co to garda. Pamiętacie tę scenę z „Dnia Świra”, gdzie Marek Kondrat nie zgadza się na zdjęcie walizki współpasażerki pociągu, krzycząc: „Chciałyście równouprawnienia?! No to je macie!”??? Scena ta przypomina mi się za każdym razem, kiedy wchodzę do sklepu odzieżowego i widzę wieszaki pełne odzieży tzw. uniseks. Kiedy na ulicy widzę dziewczynę w spodniach z krokiem po kolana, zdartych Air Maxach, albo chłopaka w rurkach, w które wbite są bezlitośnie odchudzone pośladki wielkości orzecha laskowego.
środa, 04 lipca 2012
Mam dostęp do facebooka. To moje okno na świat. W pracy i poza nią posługuję się komórką, która lokalizuje moje miejsce na mapie miasta, czy świata. Na komputerze piszę bezwzrokowo od kilku lat. Jeśli zajdę w ciążę, to zrobię sobie badania prenatalne. Żeby się nie rozczarować ewentualną chorobą potomka. Wiem, co robią moi znajomi z liceum, chociaż nie widziałam ich od lat dziesięciu. Wiem, gdzie warto zjeść i jaka będzie pogoda w ciągu najbliższego miesiąca. Budzik nastawia mój rytm dnia. Czytam „Wyborczą” i nie żywię się w McDonaldzie. Jestem pokoleniem znającym pojęcie „asertywność” i pojęcie „walka”. I co z tego?
wtorek, 12 czerwca 2012
Czy potrzebna? A jeśli tak, to po co?...
niedziela, 06 maja 2012
Wczorajsza, majówkowa wyprawa do Ogrodu Botanicznego w Powsinie sprawiła mi ogromną radość nie tylko ze względu na przepyszną przyrodę, z całych sił starającą się wedrzeć w moje zmysły swym szumem, widokiem i zapachem, ale też ze względu na niespodzianie spotkanego handlarza starymi książkami. „Każda po 2 zł” – lepszego hasła reklamowego dla mnie nikt nigdy nie mógł przygotować. Zatem „Bezgrzeszne lata” Makuszyńskiego i „Saga o jarlu Broniszu” Grabskiego stały się moją własnością. Leżąc dziś rano w łóżku i przysłuchując się deszczowi stukającemu w szybę, dylemat przeżywałam ogromny, patrząc na oba dzieła. Od którego zacząć?
piątek, 04 maja 2012
Majówka sprawiła, że Warszawa opustoszała. Mniej aut na ulicach, mniej osób on-line na jednym z najpopularniejszych portali na świecie. "Pustynia" - można rzec. Ani widu, ani słychu ludu wypoczywającego na dalekich plażach. Do podjęcia tematu "Nuda" skłonili mnie znajomi, a właściwie wpisy, jakie na swych wirtualnych ścianach od kilku dni zamieszczają.
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Z moim chłopakiem charaktery mamy silne. Nasze kłótnie są, jak burza. Przychodzą gwałtownie, szybko się kończą. A potem wychodzi słońce. Jednak sama burza przyjemna bywa tylko wtedy, gdy siedzisz sobie w bezpiecznym domu, otulony kocem, z ulubionym kubkiem parującej herbaty lub książką. Nie w momencie, gdy stoisz pośrodku polany targanej wiatrem, smagany ostrymi kolcami chłodu.
Pewien dobry coach, z którym współpracuję na co dzień, powiedział mi na początku naszej znajomości jedną ważną rzecz: Coaching zmieni Twoje życie. Na Amen. Ok. Słuchałam z fascynacją, jednak w głębi duszy myślałam, że przecież dobry coach wpływa na życie innych, potrzebujących przemeblowania w życiu, ale na swoje? Przecież ja – jako Agata, ja – jako coach, jestem bardzo szczęśliwa. Pracuję w dobrym miejscu, rodzinę mam zdrową, zakochana jestem w swoim mężczyźnie tak samo, jak dwa lata temu, przyjaciół mam mądrych. Mi przemeblowania nie trzeba. To ja pomogę przemeblować innym w ich gospodarstwach.
1 ... 26