RSS
poniedziałek, 08 kwietnia 2013
Jako Trener często jestem proszona o udzielenie wskazówek dotyczących etykiety osobom pełniącym rolę menadżerów w różnych firmach i korporacjach. Niejednokrotnie proszono mnie także o przeprowadzenie krótkich szkoleń w tym zakresie. No, temat wydaje się bardzo prosty. Garnitur, krawat, całowanie w rękę i poprawna polszczyzna. Czy aby na pewno?
Na wstępie od razu chcę podkreślić, że jest to pierwsza w historii książka, którą jednocześnie polecają Greenpeace oraz Private Banking. Książka napisana przez Polaka, absolwenta UW, naukowca prężnie działającego w obszarach związanych z energią, zmianami klimatycznymi oraz naturalnymi zasobami Ziemi.
Juan Pablo Cardenal oraz Heriberto Araujo są światowej klasy dziennikarzami. Współpracują z najznakomitszymi dziennikami ekonomicznymi Europy, występują w mediach, jako specjaliści. W listopadzie 2009 roku rozpoczęli swą kilkuletnią podróż, której efektem jest „Podbój świata po chińsku”. 25 krajów, 500 wywiadów, 80 samolotów, 220 000 kilometrów, 11 granic lądowych, 15 000 kilometrów dróg „przecinających napawające strachem tereny”. Efekt? Reportaż zdumiewający.
Nazwisko Natsuo Kirino znane jest mi z powieści „Ostateczne wyjście”. „Wyspa Tokio” to kolejna odsłona pisarki. Oto znajdujemy się na bezludnej wyspie, gdzieś w tropikach. Słońce parzy niemiłosiernie, w piasku czają się węże i inne jadowite zwierzęta. Dookoła nas cisza i spokój. I ludzie, którym nie możemy ufać.
„Zachcianki pod kontrolą” Doreen Virtue to druga już książka tej autorki, którą miałam przyjemność przeczytać (z recenzją możecie się także zapoznać na moim blogu). I już na wstępie muszę przyznać, że jest to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdej osoby, której tematyka odchudzania jest tematyką bliską.
Książka Marianne Williamson jest trzecią już pozycją proponowaną przez Wydawnictwo Illuminatio, dotyczącą kwestii odchudzania. Co ciekawe, książkę tę poleca znana już Wam z poprzednich recenzji, moja ulubiona Doreen Virtue. Nie jest to książka zwyczajna. To pewien rodzaj duchowego autocoachingu, który autorka przeprowadza z wielką świadomością tego, że kształt naszego ciała może być, szczególnie, gdy ważymy dużo, tematem dla nas bardzo delikatnym i kruchym.
wtorek, 12 marca 2013
Tę książkę w swojej biblioteczce powinna mieć każda z nas. Angielska dziennikarka i felietonistka, Caitlin Moran, bierze na przysłowią tapetę Kobiecość i wszystkie jej aspekty. Jako przykład wykorzystuje zaś samą siebie. W odważny sposób i nie oszczędzając swoich kobiecych słabości i błędów, poddaje analizie kobiece życie, począwszy od momentu dojrzewania.
Ta książka podziałała na mnie, jak narkotyk. Czytałam nad ranem, wiedząc, że skoro świt, muszę wstać i zacząć szykować się do pracy. Czytałam w autobusie, podczas powrotu z pracy, ściśnięta między pasażerami. Czytałam, smażąc mielone, oparta o kuchenny blat. Czytałam w wannie i na bieżni w klubie fitness.
Małgorzata Przygońska jest nauczycielką, podróżniczką, przewodniczką duchową i terapeutą. Na co dzień pomaga ludziom w odnalezieniu sensu i szczęścia na różnych pułapach życia. Jej książka nie jest typowym poradnikiem. W zasadzie to nie jest poradnikiem w ogóle. Przyznam szczerze, że na początku trochę mnie to wystraszyło. O ile bowiem merytoryczne porady traktuję bardzo poważnie, o tyle osobiste uzewnętrznienia w ogóle mi się nie podobają. I tu dałam się zaskoczyć bardzo pozytywnie, chyba po raz pierwszy, od kiedy zdarzyło mi się sięgnąć po literaturę motywacyjną pisaną w formie powieści. Małgorzata Przygońska ma bowiem niesamowity sposób na to, by wkraść się w serce czytelnika.
czwartek, 07 marca 2013
Wybór książek Wydawnictwa Illuminatio jest dla mnie wielką przygodą. Korzystam z wiedzy, czerpię inspirację. Polecam nie tylko Coachom, bo tak naprawdę to doskonały wybór lektur dla każdego, komu tematyka rozwoju i motywacji jest bliska. Szeroka gama lektur, bardzo przystępne ceny i jakość o obsługę każdego klienta sprawiają, że jest to Wydawnictwo naprawdę wyjątkowe...
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione