RSS
wtorek, 12 marca 2013
Małgorzata Przygońska jest nauczycielką, podróżniczką, przewodniczką duchową i terapeutą. Na co dzień pomaga ludziom w odnalezieniu sensu i szczęścia na różnych pułapach życia. Jej książka nie jest typowym poradnikiem. W zasadzie to nie jest poradnikiem w ogóle. Przyznam szczerze, że na początku trochę mnie to wystraszyło. O ile bowiem merytoryczne porady traktuję bardzo poważnie, o tyle osobiste uzewnętrznienia w ogóle mi się nie podobają. I tu dałam się zaskoczyć bardzo pozytywnie, chyba po raz pierwszy, od kiedy zdarzyło mi się sięgnąć po literaturę motywacyjną pisaną w formie powieści. Małgorzata Przygońska ma bowiem niesamowity sposób na to, by wkraść się w serce czytelnika.
czwartek, 07 marca 2013
Wybór książek Wydawnictwa Illuminatio jest dla mnie wielką przygodą. Korzystam z wiedzy, czerpię inspirację. Polecam nie tylko Coachom, bo tak naprawdę to doskonały wybór lektur dla każdego, komu tematyka rozwoju i motywacji jest bliska. Szeroka gama lektur, bardzo przystępne ceny i jakość o obsługę każdego klienta sprawiają, że jest to Wydawnictwo naprawdę wyjątkowe...
środa, 06 marca 2013
O diet – coachingu mówi się coraz więcej. Rośnie grono coachów specjalizujących się w pracy z celem, którym jest schudnięcie klienta. Jako coach, który zna temat „powracających kilogramów” z własnego doświadczenia, wiem, że jest to temat wyjątkowo delikatny. Część z nas zdaje się w ogóle nie dostrzegać swej dużej wagi, bo tak im wygodniej. Część działa, ale efekt jojo po zakończeniu diety, wraca jak bumerang. Jeszcze inni popadają w depresję. Znam każdy z tych przypadków i sama w każdej sytuacji się znalazłam, w różnych okresach mojego życia.
poniedziałek, 18 lutego 2013
Michael J. Losier od lat 90-tych ubiegłego wieku szkoli tysiące słuchaczy z zakresu NLP. Jest także członkiem Centrum Szkoleniowego Prawa Przyciągania. Gości w wielu programach, zaś jego wiedza i doświadczenie stanowią kanwę wielu materiałów książkowych i prasowych. O samym zjawisku Prawa Przyciągania pisałam już, recenzując literaturę Esther i Jerry’ego Hicksów, wydaną nakładem Studia Astropsychologii. Jednak tak naprawdę dopiero Losier mnie przekonał do wielu kwestii. Dlaczego? O ile wiedza państwa Hicks to wspaniałe kompendium teoretyczne, o tyle dla coacha, na co dzień pracującego z ludźmi, których dotykają różne bolączki, ważne jest przede wszystkim warsztatowe podejście do tematu.
Kiedy znajomy z pracy zobaczył okładkę książki i pośpiesznie zerknął na tytuł, skomentował pod nosem – „Kolejny romans”. Tak by się mogło zdawać tym, którzy ograniczą się jedynie do pobieżnego zapoznania się ze streszczeniem na obwolucie. Jednak dla osób, które zdecydują się na lekturę, powieść niemieckiej przewodniczki i pasjonatki koni, staje się olbrzymią niespodzianką.
poniedziałek, 04 lutego 2013
Tę powieść pochłania się szybko, zaś przyjemność z czytania znajdą w niej zarówno wielbiciele kryminałów klasycznych, jak i wielbiciele historii i Paryża. Autor, oprócz przepięknie przedstawionej plejady różnorodnych postaci, zapełnił karty książki soczystymi opisami Paryża – praw rządzących miastem, schematów życia poszczególnych warstw społecznych.
piątek, 18 stycznia 2013
Uwaga, uwaga, nadszedł czas, by zaprosić Was wszystkich do pierwszego, oficjalnego konkursu, który dla Was przygotowałam :)
Z pewnością w tym momencie wielu z Was zdziwiło się tytułem książki. Czyżbym miała wprowadzać jakąś religijną indoktrynację? Absolutnie nie! Indoktrynacji mówię stanowcze STOP. Natomiast książka, o której mowa, zaskakuje bardzo...
Kiedy wczoraj, około godziny 22 kładliśmy się do łóżka, zastanawiałam się nad tym, ile tym razem minut, czy godzin, spędzę, wiercąc się z boku na bok, zanim Morfeusz zdecyduje się mnie pocałować w czoło. Bezsenność zdarzyła mi się kilka razy w życiu. Kto wie, czym są nieprzespane noce, gdy myśli przybierają czarną barwę i rozmiar muminkowej Buki, ten wie, jak ciężko sobie z problemem bezsenności poradzić.
wtorek, 16 października 2012
Prawdziwym dowodem naszego poczucia wolności jest pozwolić ludziom odejść z naszego życia. Spotykamy się codziennie w tyglu wydarzeń i emocji. Jest w tym sens, jest cel. Coś sobie dajemy nawzajem. Często jednak przyjaźnie kończą się tak zupełnie bez powodu. Ktoś, kiedyś bliski, teraz nie ma już dla nas czasu. Znaczy to, że odegrał już w naszym życiu swoją rolę, a my odegraliśmy swoją rolę w jego życiu. Pozwólmy więc odejść przyjacielowi bez żalu, wdzięczni za wspólną przeszłość. Utrzymywanie relacji na siłę nie jest dobre dla nikogo. Pozwólmy ludziom odchodzić od nas. Wydzwanianie, dopraszanie się o uwagę nie ma sensu. Przecież nikomu nie jest dobrze czuć, że na kimś relację bliską wymusza, prawda? Nie czujmy złości wobec osoby, która nas opuszcza. Dziecko opuszcza matkę, umierający opuszcza żywych. Bądźmy wdzięczni za Przeszłość i nie rozliczajmy. Rozpiętość każdych ramion zwróconych ku horyzontowi jest dokładnie taka sama. To rozpiętość naszej Wolności. Pozdrawiam wszystkich Przyjaciół, tych, którzy są, którzy byli i którzy dopiero nadejdą.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione