RSS
poniedziałek, 30 października 2017
Tematyka Wołynia wciąż pozostaje w sferze tabu. Ostatnie dwa lata wprawdzie przybliżyły społeczeństwo do dialogu (nie kłótni na tle narodowościowym) na ten trudny temat, dzięki książce Witka Szabłowskiego "Sprawiedliwy zdrajcy", czy filmowi Wojtka Smarzowskiego "Wołyń", jednak nadal nazwa tej niewielkiej wioski budzi poczucie wstydu, dyskomfort lub gniew.
piątek, 20 października 2017
Nie czytałam nigdy dotąd żadnej powieści pani Atwood, choć wiele moich koleżanek oraz moja siostra, które mieszkają poza Polską, znają ją od lat. Tak naprawdę, gdyby nie serial, w życiu bym nie dowiedziała się o tej powieści. I w życiu nie zaczęłabym tak intensywnie myśleć o roli kobiety w świecie.
czwartek, 19 października 2017
Mniej więcej po dwudziestu stronach tej książki wpisała w Google frazę "Andrzej Pilipiuk pisze pod pseudonimem". W połowie zaczęłam lustrować autora, czy rzeczywiście istnieje, bo nie mogłam wręcz uwierzyć, że tej powieści nie napisał Pilipiuk. Serio. A na koniec miałam napisać do autora, że bardzo mu dziękuję i że czekam na kolejne powieści, bo właśnie szaleńczo zakochałam się w jego piórze.
Jak większość z Was, Drodzy Czytelnicy, wie, mam bzika na punkcie Stephena Kinga. Chyba więc oczywiste jest, że fiksacja ta zaczęła obejmować także jego synów, gdy tylko dowiedziałam się, że sami też piszą.
Seria "Gorzka czekolada" wydawnictwa Media Rodzina, to jedno z najprzyjemniejszych odkryć literackich tego roku. A powieść "Między niebem a Lou" pozwoliła mi przetrwać psychicznie bardzo trudne momenty, w jakich się znalazłam w te wakacje.
Okropnie się czuję z tym, że przez ostatnie miesiące nie pisałam nic na blogu. Nie tak miało być. Zaniedbałam czytelników - może nie jestem Anią Lewandowską, ale jest wierna grupa tych, którzy zawsze czekali na mój świeżutki wpis. Bloger, który nagle znika na jakiś czas, zostawiając ludzi, zazwyczaj ma ku temu jakieś powody. Uwierzcie, jak też miałam.