RSS
poniedziałek, 24 października 2016
Czekałam na tę powieść, jak na szpilkach. Katarzyna Bonda jest polskim Bondem powieści kryminalnej.
Kocham panią Lackberg. Myślę, że miłość ta może wkrótce zmienić się w obsesję na punkcie jej literatury.
czwartek, 13 października 2016
Wiecie, że kiedyś chciałam być policjantką? Do dziś gdzieś tam we mnie jest takie utracone marzenie o tym, że nosiłabym mundur i zamykała bandytów. W ósmej klasie podstawówki zastanawiałam się długo nad tym, czy dziennikarstwo, czy może szkoła policyjna. Wychowawczyni skutecznie wybiła mi z głowy wszystko, mówiąc, że do niczego się nie nadaję, jestem nierozgarnięta i sugeruje szkołę zawodową. Mam do dziś w domu rodzinnym ten papier. Oczywiście, zrobiła to po złości, gdyż mnie nie znosiła. Ale kto wie, może gdybym bardziej wtedy siebie kochała, dziś byłabym gdzieś w terenie, ścigając baronów narkotykowych, albo pedofilów.
środa, 12 października 2016
Joyce Carol Oates jest pisarką świetną. Jej nowa powieść wciąga i nie pozwala odłożyć się na półkę, mimo tego, że jest środek nocy, a rano trzeba wstać. "Ofiara" to powieść, która ukazała się w ważnym dla Polaków momencie kulturowo-społecznym, o czym zaraz napiszę.
środa, 05 października 2016
Powiem tak: tę książkę powinno się dawać w szpitalu, od razu po porodzie. Albo jeszcze przed porodem, póki mama ma bezstresowe chwile na lekturę. Powinna być obowiązkową lekturą dla każdej super babki, która ma lub planuje dzieci.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione