RSS
piątek, 23 października 2015
Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych powieści, jakie przyszło mi czytać w ostatnim czasie i zarazem początek mojej przygody z autorem. Napisana pięknie, malowniczo, sycąco. Tak, to chyba najlepsze określenie: ta powieść mnie nasyciła. Zaspokoiła moje potrzeby ducha na maksa. Mamy tu i filozofię i kulturę i architekturę i literaturę z najwyższej półki i sztukę. Podane smakowicie, z klasą. Bez tendencji do wymądrzania się narracyjnego, popisówy, typowej dla wielu współczesnych pisarzy.
czwartek, 08 października 2015
Wierzę, że każda kobieta ma w sobie ogromną siłę i moc sprawczą. W połączeniu z naszą wyjątkową intuicją (czyżby coś po prababkach - czarownicach?) to daje wielkie możliwości. Kultura różnych społeczności pełna jest symboli kobiecej siły, związanej z naturą. Wilczyce są jednym z najczęstszych. Wilczyca wykarmiła ludzi, od których zależały narodziny jednego z najważniejszych miejsc dla naszej cywilizacji. Jej postać w literaturze pojawia się często.
wtorek, 06 października 2015
Maryla Szymiczkowa to postać stworzona przez znakomitego pisarza, Jacka Dehnela oraz Piotra Tarczyńskiego, historyka i Krakusa. Pyszna lektura, literacka zagadka tego roku – tak powieść tę określają krytycy literaccy. A przecież, jak wiemy, kryminał polski ma się dobrze i konkurencja ogromna.
Fanom zbrodni pragnę dziś polecić książkę wyjątkową. Stworzoną zresztą przez niebagatelny team. Oto Katarzyna Bonda, mistrzyni polskiego kryminału XXI wieku. I dr Bogdan Lach – profiler. Tak. Profilerzy wyszli właśnie z telewizora i amerykańskich seriali i stanęli tu, na polskiej ziemi. W Polsce jest to fach wciąż egzotyczny, nieliczne grono specjalistów zajmuje się profilowaniem. I to już, na starcie, czyni tę pozycję wyjątkową.
piątek, 02 października 2015
Czytałam wczoraj córce Brzechwę. Przy "Kaczce dziwaczce" doznałam olśnienia. Zrozumiałam, dlaczego tak lubiłam tę postać. I zrozumiałam też, jakim świat może być dziadem, jeśli chodzi o zabijanie indywidualizmu.
Wydawnictwo Kobiece przesłało mi do recenzji powieść. "Afgańską perłę" rekomenduje jeden z moich ulubionych pisarzy - Khaled Hosseini. Afganistan interesuje mnie i w powieściach i w reportażach i w filmie. Zakochałam się w nim od czasów "Chłopca z latawcem".
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione