RSS
wtorek, 29 października 2013
Pomysł na zorganizowanie kursu podsunęła mi jedna z uczestniczek moich zajęć. Pomyślałam, opracowałam i jest. "Takich kursów całościowych potrzeba ludziom, szczególnie tym, którzy nie mają czasu na poświęcenie całego dnia na szkolenie" - napisała do mnie przyjaciółka, również Trener Biznesu, kiedy podzieliłam się z nią informacją. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że idę dobrą drogą.
poniedziałek, 21 października 2013
To ten stan, gdy przestajesz słyszeć samego siebie. Zwykle dzieje się tak w momentach, gdy wokół Ciebie panuje za dużo chaosu i zbyt wiele osób próbuje zarzucić Cię dobrymi radami. Linia: "Ja"->"Cel" zostaje zakłócona.
środa, 16 października 2013
Obiecuję. Przyrzekam. Gwarantuję. Jak często używasz tych słów? Jak często dotrzymujesz tego, co obiecałeś? Z perspektywy obserwatora dziś chcę opowiedzieć Ci pewną historię. Wymyśliłam ją wprawdzie, ale takie historie widzę na co dzień. Tym razem omijam wnioski własne i refleksje. Przez chwilę skup się i następnie zastanów się, jak wygląda dawanie obietnic w Twoim życiu. Powodzenia!
wtorek, 15 października 2013
Sprawa wygląda tak. Od miesiąca nie mam czasu na porządne wyspanie się. Z pięciu posiłków dziennie nagle zrobił się jeden, góra dwa. Życie nabrało rozpędu, jak bolid superbohatera. Okazało się, że potrafię robić pięć rzeczy jednocześnie. Tablica korkowa w moim pokoju drastycznie, z dnia na dzień, zwiększa swoją objętość, poprzez nawarstwiające się na niej żółte karteczki z hasłami, będącymi odpowiedzią na pytanie: "Co mam do zrobienia?".
wtorek, 08 października 2013
Miewam alergie na narzekanie. Mój mózg nie przyjmuje do siebie informacji o tym, że są ludzie, którzy pracują gdzieś, "bo tak wyszło", a wcale nie lubią swojej pracy. To dla mnie nielogiczne i zupełnie bez sensu. Owszem, teraz posypie się lawina komentarzy o tym, że nie każdy może sobie pozwolić na pracę swoich marzeń. Zapytam więc: Ile z tych "niekażdych" w ogóle próbowało?
poniedziałek, 07 października 2013
Mam w słowniku polskim kilka ulubionych zwrotów i słów. Oprócz "Wierzę w to", "Uda się" i "Kocham", przepadam za magicznym "Daję szansę". Podarować szansę możesz komuś. Możesz sobie. Oprócz miłości jest to największy dar, jaki możesz złożyć komuś lub sobie w prezencie.
niedziela, 06 października 2013
Można. Ja znalazłam. I w dodatku nie szukałam daleko. Wydawnictwo MG - w ukłonie dla klasyki literatury pięknej - wypuściło na rynek serię powieści Marii Rodziewiczówny. Jako pierwsza w moje ręce trafiła "Kądziel", powieść z 1899 roku. Dlaczego po nią sięgnęłam?
Skłonność do narzekania to jedna z najbardziej wyrazistych zdolności naszego narodu. Narzekamy dosłownie na wszystko. Raz jest nam za ciepło, raz za gorąco. Jakikolwiek rządzący nie stałby nad nami, będzie zły. Hejtujemy z upodobaniem innych. I myślimy sobie, że jeśli komuś coś się w życiu udało, to dlatego, że ukradł, dał w łapę, albo ustawił go tatuś. Piszę, używając zaimka "My" celowo - my, jako naród. Przypuszczam, że za chwilę dostanę kilka uwag w stylu: nie pisz za nas wszystkich, ja jestem inna, ja nie zazdroszczę. Zawczasu odpowiadam: uderz w stół, a nożyce się odezwą.
czwartek, 03 października 2013
Kochane Panie, 26.10 - w sobotę - przeprowadzę bezpłatny warsztat rozwojowy dla kobiet. Odbędzie się on w Centrum Językowym Together na ulicy Jagiellońskiej 3. Planowane godziny: 10.00-15.00. Zapewniamy miłym uczestniczkom ciekawe materiały, sympatyczną atmosferę, kawę i herbatę.
środa, 02 października 2013
Powieść "Wytwórnia wód gazowanych" Doroty Combrzyńskiej - Nogali to jedna z tych książek, po przeczytaniu których czuję, że muszę zmiatać swoją szczękę z podłogi.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione