RSS
niedziela, 26 sierpnia 2012
Najnowsza książka Bradena wciąga, jak narkotyk. Pochłonęłam ją w dwa dni zaledwie. To książka będąca odkrywaniem prawdy o ludzkości, o pochodzeniu człowieka. Dotychczasowe dogmaty zostają w niej podważone. Braden „bierze na świecznik” najbardziej znaczące tematy dotyczące naszego miejsca we Wszechświecie, takie jak globalne zagrożenie terroryzmem, załamania gospodarcze, wojny. Wychodzi zaś od odkryć związanych z najważniejszym dla nas pytaniem: Kim jesteśmy? http://www.talizman.pl/gboka-prawda-ostatnia-szansa-ludzkoci-p-7629.html
Kiedy pierwszy raz sięgałam po tę książkę, pożyczoną jeszcze wówczas od mojej przyjaciółki, Moniki, nie sądziłam, że właśnie rozpoczynam moją fantastyczną przygodę związaną ze zmianą myślenia o sobie i o swoim życiu. To było lato. Leżałyśmy na łące, popijając wino. Nie miałam wówczas pracy, byłam przekonana o tym, że jestem ogromnym nieudacznikiem i że tak naprawdę jedyną dobrą „rzeczą”, jaką mam jest to, że mam wokół kochających mnie ludzi. Choć, oczywiście, nie mogłam pojąć, za co mnie kochają. Nie mogę utrzymać żadnej pracy. Bardzo szybko wszystko zaczyna mnie nudzić. Łatwo się denerwuję i równie łatwo w przykry sposób mówię innym, w tym osobom, które najbardziej kocham, co mi leży na sercu.
Zawsze podziwiałam ludzi, którzy na każdą okazję mają schowany w kieszeni dowcip lub anegdotkę. Ja nie posiadam daru opowiadania dowcipów, zaś anegdoty w moim wykonaniu, bardziej nadają się na imprezę przy piwie, w gronie znajomych, niż na salę szkoleniową. Oczywiście, póki szkolenia prowadzę w organizacji, z którą jestem związana na co dzień, łatwiej o anegdoty sytuacyjne,bo z pracą wszystkim uczestnikom szkolenia znaną związane. Ale cóż zrobić wśród ludzi z firm/y obcych/obcej? Na co sobie pozwolić mogę, jako Trener? Kiedyś wspaniały psycholog i specjalista Treningów Interpersonalnych, Ryszard Borys, powiedział mi: "Dowcip na sali szkoleniowej jest jak cicho tykająca bomba. Nigdy nie wiadomo, jakie skutki w grupie szkoleniowej wywoła jego opowiedzenie". Więc trener dowcipów unikać powinien, jak ognia (przynajmniej dnia pierwszego). Co zatem wykorzystać, drodzy Trenerzy?
piątek, 24 sierpnia 2012
Nie pragnę niczego. Dobre jest miejsce nasze. Cztery ściany pokornie zbierają naszą codzienność. Na ścianie Beksiński. To my się obejmujemy, uparcie odrzucając od świata wszystko, co złe.
środa, 22 sierpnia 2012
STUDIO ASTROPSYCHOLOGII oferuje szeroką gamę książek dotyczących duchowości i rozwoju osobistego. Poniżej wywiad, jaki przeprowadziłam z naczelnym wydawnictwa, panem MARIUSZEM WARDĄ :) Zapraszam do lektury.
Przyznam szczerze, że po DVD "Myśl i chudnij" sięgnęłam z dużą dozą niepokoju. O małżeństwie Hicks słyszałam sporo. Od 1986 roku regularnie objeżdżając USA głosi ono tzw. Nauki Abrahama. Abraham jest zaś istotą, która ukazała się małżeństwu Hicks w 1986 roku i przekazała najwyższą prawdę, dotyczącą ludzkiego życia i szczęścia. Trudno w to wszystko uwierzyć...
piątek, 17 sierpnia 2012
Warto się przyjrzeć temu, co nas spotyka. Zastanowić się nad tym, z czego bierze się w naszym życiu ból, nieszczęście. Dzięki temu może łatwiej przyjdzie nam się z nimi zmierzać. Nie wystarczy powiedzieć: "Tak to już bywa". Nad wszystkim, co dotyka Twojego serca - nawet, jeśli jest przykre, warto się pochylić. Spojrzeć przez lupę.
wtorek, 07 sierpnia 2012
Takich książek na rynku jest mało. Dlaczego? Bo w myśl teorii przetrwania krążących w literaturze dotyczącej autorozwoju, rzecze się, że kobieta jest równie silna, jak mężczyzna. Że powinna zasuwać w równie wyprasowanym garniturze, rozbijać się łokciami w korporacyjnej piaskownicy i wiedzieć, co to garda. Pamiętacie tę scenę z „Dnia Świra”, gdzie Marek Kondrat nie zgadza się na zdjęcie walizki współpasażerki pociągu, krzycząc: „Chciałyście równouprawnienia?! No to je macie!”??? Scena ta przypomina mi się za każdym razem, kiedy wchodzę do sklepu odzieżowego i widzę wieszaki pełne odzieży tzw. uniseks. Kiedy na ulicy widzę dziewczynę w spodniach z krokiem po kolana, zdartych Air Maxach, albo chłopaka w rurkach, w które wbite są bezlitośnie odchudzone pośladki wielkości orzecha laskowego.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione