RSS
czwartek, 30 lipca 2015
Do książek Camilli Lackberg zachęcać mnie specjalnie nie trzeba. Mroczny klimat, mroźne serca, przykurzone tajemnice sprzed lat - majstersztyk powieści podobny temu, jaki znamy ze słynnej trylogii Larssona. Czytelnik złakniony bać się i odkrywać pogłębiającą się intrygę nie zawiedzie się także przy "Pogromcy lwów".
piątek, 24 lipca 2015
Spróbowałeś kiedyś związać sobie ręce i nogi i poruszać się bez oparcia na nich, bez korzystania z nich? Ile byś wytrzymał? Za każdym razem, kiedy patrzę na Nicka Vujicica, zadaję sobie to pytanie. Po ilu minutach zrzuciłabym sznur z siarczystym "Pieprzę to" na ustach? Myślę, że szybko.
Postaci doktora Janusza Korczaka przedstawiać nikomu nie trzeba. Ze szkoły podstawowej znamy Króla Maciusia, z lekcji historii wiemy o bohaterstwie pedagoga, który odmówił życia – dosłownie – i poszedł na śmierć wraz z dziećmi z Domu Sierot przy ul. Krochmalnej. Stefania Wilczyńska to trochę kobieta – duch. Na lekcjach historii nigdy o niej mi nikt nie mówił. Przewodnik podczas wycieczki do Treblinki nie wspomniał ani słowem. Pamiętałabym. Każda bohaterska kobieta zapada mi w pamięć od zawsze.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione