RSS
czwartek, 22 czerwca 2017
Znacie te teksty, które nieustannie pojawiają się w Internecie? "My, pokolenie lat 70, 80, 90..."? Gloryfikuje się w nich strasznie nasze dzieciństwo. Bieganie z kluczem na szyi, jedzenie chleba maczanego w cukrze i oglądanie jednej dobranocki o 19.00, bo nie każdy miał satelitę i mógł oglądać Cartoon Network, albo chociaż anime na Polonii 1.
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Czekałam na nową książkę autorki "Zamień chemię na jedzenie" od dawna. Uwielbiam panią Bator całym sercem. Posiada nie tylko ogromną wiedzę, którą potrafi przekazać każdemu laikowi w przystępny sposób, ale i ogromne poczucie humoru, dzięki czemu lektura jej słów jest czystą przyjemnością.
piątek, 16 czerwca 2017
Orianę Fallaci znam i kocham czytać, więc gdy tylko zobaczyłam na stronie Taniej Książki, że na rynku ukazał się "List do nienarodzonego dziecka", wiedziałam, że poproszę o egzemplarz recenzencki. I że czeka mnie nieprzespana noc, pełna łez, bo Fallaci zawsze zmusza mnie do łez.
Nigdy nie przepadałam za lekturą science fiction. Poza "Bajkami robotów" Lema, Huxleyem i którąś ze starych powieści Philipa K. Dicka, przeczytaną w dzieciństwie, nigdy nie byłam w stanie dokończyć powieści, jeśli napisana była w tym nurcie. Kosmos, Ziemia, inne cywilizacje, komputery - to nie dla mnie. Za dużo pojęć, trudnych słów, zawiłości przedziwne i rozwinięta technologia - to wszystko zawsze mnie nudziło i odrzucało.
poniedziałek, 12 czerwca 2017
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Paula Hawkins doczekała się fali krytyki. "Dziewczynę z pociągu", jej pierwszą powieść, pochłonęłam w jedną noc, jak mój ukochany Stephen King, który z resztą mi ją polecił, podobnie jak milionom innych fanów na całym świecie. A wiadomo, że King nie poleca kiepskich książek, prawda?
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione