RSS
środa, 30 kwietnia 2014
Tak. Dziś zdecydowanie jest dzień wdzięcznego wdzięczenia się. Pogoda piękna. Miło było zrobić sobie spacer przez moje piękne, zielone Stegny (które obalają mit, że to Żoliborz jest najbardziej zielony), bzu nawdychać, słońca schwytać. I tak sobie myślę dziś, po raz kolejny, że warto być wdzięcznym. Ludzie, którzy narzekają na los, nie dostają od życia nic - bo dlaczego Los miałby być łaskawy dla tych, co go nie lubią? Cudne zajęcia z języka polskiego z uczennicą z Japonii natchnęły mnie do tego wpisu, zakodowały myśl, że szczerzyć papę winnam światu za to, co mam. A kurier, który przywiózł mi właśnie książkę z mojego ukochanego wydawnictwa, książkę niespodziankę, jeszcze mnie utwierdził w tym przekonaniu. Zatem będę się wdzięczyć wdzięcznie. I Was też do tego zapraszam! Powdzięczcie się wdzięcznie nad swoim życiem. Medytacja uczy mnie tego, by od Wdzięczności dzień zaczynać i na niej kończyć. Wiem, że nie zawsze to jest łatwe. Tym bardziej warto szukać sobie okazji specjalnych - jak książka - niespodzianka, czy ciekawe spotkanie :)
niedziela, 27 kwietnia 2014
Każdy czas, jaki poświęcasz na pracę, która przybliża Cię do osiągania wymarzonych celów, jest inwestycją. Mówi się dziś o tym, że inwestycja to mieszkanie, samochód, można też inwestować na giełdzie, jak się potrafi. Większej bzdury nie słyszałam. Mieszkania, samochody należy spłacać. Wiedzy, doświadczenia, autorytetu, jaki budujesz swoją pracą i znajomości ważnych nie odbierze Ci ani krach na giełdzie, ani bank, ani żona po rozwodzie. Poza tym jeśli inwestujesz w siebie, profity finansowe i materialne zaczną pojawiać się w Twoim życiu same, bez dużego wysiłku z Twojej strony. Zatem zacznij "Projekt - Ty" już dziś!
czwartek, 24 kwietnia 2014
Nie da się, nie ma wyjścia, nie można tak, beznadziejna sytuacja. Znasz kogoś, kto często tak mówi? A może sam używasz takich słów, opisując komuś swoje życie i swoje działania? Brrr... aż przeszły mnie ciarki. Słowo ma moc. Wiele razy o tym pisałam i na co dzień dużo z tego szkolę. "Na początku było SŁOWO" - znasz to? Dodałabym, że od słów się zaczyna, a kończy na czynach. Dlatego niezmiernie ważne jest to, jakich słów używasz.
środa, 23 kwietnia 2014
Tę książkę połknęłam dosłownie w dwa dni. Napisałam do Wydawnictwa MG wiadomość błagalną wręcz, że tę powieść chcę do recenzji otrzymać, jako następną. Przyszła do mnie pocztą ekspresowo. I wzbudziła pożądanie, zanim jeszcze zaczęłam ją czytać :)
wtorek, 22 kwietnia 2014
Pewnie za ten tekst cięgi niejedne zbiorę. Co tam, mogę pisać, mój blog. Aby jednak dać szansę dotrwać do końca tego tekstu co bardziej wrażliwym, na początku komunikat specjalny. Tekst ten ma na celu uderzyć w problematykę programowania ludzi i choć miejsce jest tu opisane celowo, trafiłam na nie przypadkiem. Równie dobrze mogłoby to być każde inne miejsce na świecie. Jest to. I proszę nie dopatrywać się tu satanistycznych ideologii. Nie sympatyzuję z żadną partią polityczną, z żadną kastą, z żadnym kościołem oraz z żadnym z jego odłamów, zaś jedyna ideologia, jaką wyznaję brzmi: Bądź dobry, pracuj wytrwale i miej wiarę w potęgę, jaką te zasady dają.
czwartek, 17 kwietnia 2014
ZAPRASZAM SERDECZNIE na XII edycję eventu dla kobiet SZPILKI Z KLASĄ!, która odbędzie się 26 Kwietnia 2014, 11:00-16:00 (Sobota). Mój wykład: "C.I.S.Z.A. - czyli jak w Pięciu Krokach zadbać o swoją równowagę wewnętrzną" potrwa od 14.00 do 14.45 w sali I, Millenium Plaza, Aleje Jerozolimskie 123A (Plac Zawiszy) w Warszawie. Będzie mi bardzo miło zobaczyć Wasze twarze. Niesamowity event przed nami, Drogie Panie! Wierzę, że każda z Was znajdzie w harmonogramie coś dla siebie!
środa, 16 kwietnia 2014
W zajęciach z jogi śmiechu miałam możliwość wziąć udział raz, w zaprzyjaźnionym Centrum Zarządzania Światem. Byłam ja, była Ala, byli goście restauracji z dziećmi. Różne środowiska, różny wiek. Edyta, prowadząca warsztat, już od pierwszych chwil wzbudza sympatię. Bomba pozytywnej energii, a przy tym bardzo skromna - nie zakrzykująca świata - osoba. Temat jogi śmiechu zaciekawił mnie tak mocno, że nie tylko zaczęłam o tym czytać, ale i postanowiłam porozmawiać z Edytą o jodze śmiechu, a następnie tą rozmową podzielić się z Wami :)
niedziela, 13 kwietnia 2014
Piotr Kowalski to dobry człowiek. Taka trochę postać baśniowa. Leśmiana zna na pamięć, podobnie jak daty historyczne i ortografię, której wyuczył się po traumie z dzieciństwa. Potrafi zrobić prawdziwy rosół, a nie taką szybką zupę z kurczaka, jaką się często dziś robi. Czyta Robina Cooka, jest przystojny, wie wszystko na temat mechaniki, elektroniki i budownictwa, a w dodatku ma uczulenie na alkohol. Jego babcia wychowywała się na dworze Gombrowiczów i była mistrzynią robienia musztardy pomidorowej. Piotr chodzi na basen, na imprezach pije colę i jest... Super Coachem. Tak, dobrze czytacie.
czwartek, 10 kwietnia 2014
Aby dobrze działać, trzeba wcześnie wstawać. Wszyscy moi Mistrzowie o tym mówią. Wczoraj do ich grona dołączyła Julia Cameron, autorka książki "Droga Artysty", żona znanego reżysera Martina Scorsese. Książka napisana mistrzowsko. Program rozwoju kreatywności przeznaczony na 12 tygodni. Nie mogę czytać jednego rozdziału po drugim. Między lekturą mam do wykonania pewne ważne zadania. Dlaczego? By móc robić to, co kocham i potrafię, jeszcze lepiej. "Każdy kolejny rok pracy twórczej uświadamiał mi, że kreatywność nigdy się nie wyczerpuje. Nie ma z góry określonego kresu naszych twórczych możliwości, choć czasem rozwój następuje powoli. Do tego potrzebna jest wiara" - pisze autorka książki we Wstępie. Mądre. Kreatywność jest w nas. Aby jednak ją wyzwolić w pełni, warto wrócić na chwilę do przeszłości.
czwartek, 03 kwietnia 2014
Wczoraj spędziłam przy komputerze, czyli pracując wytrwale jakieś 15 godzin. Przerwę robiłam sobie co jakiś czas, a to na kanapkę, a to na sprawdzanie poczty. Pisałam. Powstało łącznie jakieś 30 stron tekstu. Tym samym załamałam swój plan dnia, poświęcając czas na wykonywanie jednej, głównej czynności, ale też wykazałam się ogromną samodyscypliną w działaniu. Wewnętrznie płakałam, jednak zlecone projekty nie mogą czekać, a ja lubię być postrzegana, jako osoba słowna.
 
1 , 2
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione