RSS
środa, 25 marca 2015
Jako trener zawsze byłam zwolenniczką flipczartów. Szkolenia z prezentacją w Power Poincie przyjmuję do wiadomości tylko i wyłącznie w przypadku produktówki (czyli omawiamy konkretny towar i jego parametry) oraz szkoleń systemowych (IT). Choć i tu da się ciekawiej. Trener z prezentacją w PP to dla mnie półtrener. Taki trener bez ręki, albo bez oka. Ze wspaniałym trenerem, Arkiem Górskim, z którym dane mi było pracować przez piękny czas na etacie w firmie Studio Moderna Polska, tworząc team kreatywny (najpiękniejszy czas korporacyjny w moim życiu!), rysowaliśmy wszędzie i zawsze. Ja lubiłam sobie wcześniej przygotować rysunki, Arek był mistrzem rysowania na oczach uczestników. Nie robiliśmy z tego ani wielkiego WOW - jesteśmy królami kredek, ani burzy medialnej. Gdyby ktoś nas zapytał, co z tym rysowaniem, zgodnie powiedzielibyśmy, że trener musi mieć w sobie odwagę do łapania kredki w ręce i po prostu przelewania swego flow na papier, bez zastanawiania się, czy rysuje ładnie, czy nie. W końcu rysunek jest tylko narzędziem do przekazania wiedzy, a nie celem, prawda?
środa, 18 marca 2015
Kiedyś żyłam w nieustannym poczuciu odpowiedzialności za innych ludzi. Wynikało to z mojego losu - jako czternastolatka straciłam matkę i zostałam sama z ojcem i czwórką młodszego rodzeństwa. Od tamtej pory nieustannie słyszałam, że jestem za kogoś odpowiedzialna. Do tego stopnia, że błędy popełniane - jak to w życiu i dzieciństwie bywa - przez młodszych z rodu, były wytykane mi. Pewna część dzieciństwa została mi przez los brutalnie wydarta i nie piszę tego, żeby się nad sobą użalać, albo dlatego, że użalania się nade mną wymagam od Was, Przyjaciele.
środa, 11 marca 2015
Wiele razy słyszałam w życiu od różnych ludzi, że coś im nie wyszło. Wiele razy byłam zarówno świadkiem, jak i ofiarą rozgoryczenia i żalu, bo jakaś nadzieja ulotniła się wraz z szansą na coś wyjątkowego. Wiele razy złorzeczyłam i byłam świadkiem złorzeczenia innych. Dlaczego ją to spotyka, dlaczego znów mu nie wyszło? Takie pytania towarzyszą życiu ludzkiemu i próbom znalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące sensu naszego życia.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione