RSS
wtorek, 12 marca 2013
Tę książkę w swojej biblioteczce powinna mieć każda z nas. Angielska dziennikarka i felietonistka, Caitlin Moran, bierze na przysłowią tapetę Kobiecość i wszystkie jej aspekty. Jako przykład wykorzystuje zaś samą siebie. W odważny sposób i nie oszczędzając swoich kobiecych słabości i błędów, poddaje analizie kobiece życie, począwszy od momentu dojrzewania.
Ta książka podziałała na mnie, jak narkotyk. Czytałam nad ranem, wiedząc, że skoro świt, muszę wstać i zacząć szykować się do pracy. Czytałam w autobusie, podczas powrotu z pracy, ściśnięta między pasażerami. Czytałam, smażąc mielone, oparta o kuchenny blat. Czytałam w wannie i na bieżni w klubie fitness.
Małgorzata Przygońska jest nauczycielką, podróżniczką, przewodniczką duchową i terapeutą. Na co dzień pomaga ludziom w odnalezieniu sensu i szczęścia na różnych pułapach życia. Jej książka nie jest typowym poradnikiem. W zasadzie to nie jest poradnikiem w ogóle. Przyznam szczerze, że na początku trochę mnie to wystraszyło. O ile bowiem merytoryczne porady traktuję bardzo poważnie, o tyle osobiste uzewnętrznienia w ogóle mi się nie podobają. I tu dałam się zaskoczyć bardzo pozytywnie, chyba po raz pierwszy, od kiedy zdarzyło mi się sięgnąć po literaturę motywacyjną pisaną w formie powieści. Małgorzata Przygońska ma bowiem niesamowity sposób na to, by wkraść się w serce czytelnika.
czwartek, 07 marca 2013
Wybór książek Wydawnictwa Illuminatio jest dla mnie wielką przygodą. Korzystam z wiedzy, czerpię inspirację. Polecam nie tylko Coachom, bo tak naprawdę to doskonały wybór lektur dla każdego, komu tematyka rozwoju i motywacji jest bliska. Szeroka gama lektur, bardzo przystępne ceny i jakość o obsługę każdego klienta sprawiają, że jest to Wydawnictwo naprawdę wyjątkowe...
środa, 06 marca 2013
O diet – coachingu mówi się coraz więcej. Rośnie grono coachów specjalizujących się w pracy z celem, którym jest schudnięcie klienta. Jako coach, który zna temat „powracających kilogramów” z własnego doświadczenia, wiem, że jest to temat wyjątkowo delikatny. Część z nas zdaje się w ogóle nie dostrzegać swej dużej wagi, bo tak im wygodniej. Część działa, ale efekt jojo po zakończeniu diety, wraca jak bumerang. Jeszcze inni popadają w depresję. Znam każdy z tych przypadków i sama w każdej sytuacji się znalazłam, w różnych okresach mojego życia.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione