RSS
wtorek, 20 grudnia 2016
Meksyk znam tak, jak znają go prawie wszyscy moi przyjaciele i znajomi - z filmów i seriali. A, to to miejsce, gdzie uciekają wszyscy złoczyńcy z Ameryki. Miejsce, gdzie Walter White walczył o życie z szalonym mafioso. Miejsce, skąd uciekają biedni ludzie, aby po drugiej stronie granicy sprzątać Amerykanom w domach albo malować im ogrodzenia. Miejsce, gdzie żył Zorro, gdzie je się ostre potrawy, nosi wielkie, ozdobione bogato kapelusze i gdzie wszystkie kobiety są piękne i niebezpieczne. Czyli stereotypy.
Nigdy wcześniej nie czytałam żadnego wietnamskiego pisarza. Choć kultura ta interesuje mnie, chociażby ze względu na fakt, iż wielu moich znajomych pochodzi z Wietnamu, nigdy nie zagłębiałam się w historię Wietnamu.
środa, 14 grudnia 2016
Grudzień, ta coroczna Buka, która gdzieś w okolicach piętnastego zaczyna nas dręczyć, wbijając w brzuch papierowy rulon, na którym nasze stare, dobre cele. Dopadło Cię już, czy jeszcze nie? Aha. Mnie tak. Kartka z celami wisi koło biurka, więc widzę ją codziennie - prawie od roku. A na kartce cele pogrupowane w kategorii cztery. W każdej po pięć priorytetów. I tak sobie zaczynam liczyć...
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione