RSS
wtorek, 23 lutego 2016
Jest to prawdopodobnie jedyna książka na świecie, którą przeczytać powinny wszystkie kobiety na świecie - w każdej szerokości i długości geograficznej. Pochłonęłam ją, ale trudno mi powiedzieć, czy z większym zachwytem, czy grozą. Zacznę od tego, że autor, niemiecki pisarz i historyk (znany chociażby ze słynnego "Stulecia chirurgów") wykonał niesamowitą pracę badawczą, która stanowi hołd dla medycyny, służącej kobietom i jej pionierów. "Ginekologów" powinny przeczytać pod szczególnym przymusem wszystkie polskie feministki. Zobaczyłyby wtedy, jak dużo dla nas, kobiet i dla ochrony naszego życia zrobili przez stulecia (i pod groźbą utraty prawa do pracy, więzienia, a nawet śmierci) ci, znienawidzeni przez nie, mężczyźni. "Ginekolodzy" to książka bardziej kontrowersyjna, niż "Łaskawe" Littela. Jeśli fascynuje Cię medycyna, a serial "The Knick" Cię nie obrzydza, sięgnij po Thorwalda. Jak dla mnie - lektura obowiązkowa dla wszystkim pań.
poniedziałek, 22 lutego 2016
Przygotowałam ją specjalnie dla wszystkich moich klientów i przyjaciół, którzy chcą poznać bliżej polską kulturę, historię i mentalność. Lista jest bardzo różnorodna. Znajdą dla siebie coś i fani historii i polityki i romansu. Nie bawiłam się w tworzenie listy alfabetycznej albo podział na kategorie. Czytanie książek to przygoda i trochę Totolotek. Na wprowadzanie kategorii szkoda mi więc czasu. Dodam, że to moja lista. Drodzy polscy koledzy i koleżanki, nie musi się Wam ona ani podobać, ani nie musicie się z nią zgadzać :) Przyjaciele z zagranicy - zapraszam do przygody z polską literaturą!
wtorek, 02 lutego 2016
Ta powieść jest kolejną propozycją Wydawnictwa Kobiecego, która zaskakuje zmysłowością. Potęga kobiet, które są jej bohaterkami sprawia, że przekręcane strony stają się wręcz gorące. "Dziewczyną z ogrodu" nie zawiodą się najbardziej wymagające czytelniczki. Parnaz Foroutan tworzy irańską wersję "Stu lat samotności" - sagę równie tragiczną, co nabrzmiałą od miłości.
O autorze
Zakładki:
Https://www.facebook.com/CoachingSzkolenia?ref=hl
Http://wcr.edu.pl/
Ulubione