Menu

COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI

Agata Sosnowska, pisarka, szkoleniowiec, polonistka, studentka psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Prywatnie domatorka, zakochana w swojej rodzinie, wielbicielka książek i fanatyczka seriali. Uczy polskiego, pracuje nad thrillerem, pija kraftowe piwa, cuduje z daniami wegetariańskimi i robi wszystko, by życie jej i jej bliskich było pełne uśmiechu. Tu znajdziesz Agatowe rady, co czytać, co obejrzeć, ale i sporo refleksji nad życiem, gdzieś między jedną recenzją, a drugą. Zapraszam. Rozgość się u mnie.

„Zamiana” Rebecca Fleet – recenzja

dobrycoach

Bardzo lubię takie czytadła. Uciekam dzięki nim na chwilę z mojego bezpiecznego świata, daję się zastraszyć, oczarować i zaplątać wśród postaci i miejsc. „Zamiana” mnie nie zawiodła pod tym względem. Troszkę przypominała mi „Zapisane w wodzie”, troszkę „Grzesznicę” – jest mrok, jest poczucie winy. I dałam się autorce zaskoczyć.

Caroline to matka i żona, kobieta w średnim wieku. Pojawienie się synka wiele zmieniło w życiu jej rodziny i relacjach z partnerem. Jest zmęczona, znudzona, miewa dosyć wszystkiego. Ten stan zna każda matka i nie wierzę, że są takie, które (od czasu, do czasu) nie pragną uciec ze swojego życia, choćby kochały je najbardziej na świecie. Sytuacji nie pomaga fakt, że jej mąż coraz bardziej pogrąża się w depresji, stopniowo uzależniając się od leków psychotropowych i oddalając od żony i dziecka. Nic dziwnego, że młodszy o osiem lat kolega z pracy staje się atrakcyjną odskocznią od problemów i smutnej rzeczywistości. Chemia między Caroline a Carlem jest silniejsza, niż wszystko. Niestety, jak to w życiu bywa, romans szybko wychodzi na jaw.

Mija czas. Bohaterka próbuje posklejać rysy w rozbitym związku z mężem. Starają się zresztą oboje. Francis przestaje brać leki i wraca do pracy. Caroline całą uwagę poświęca na odbudowie kruchej relacji. Pewnego dnia wpada na pomysł, by skorzystać z coraz popularniejszej w Anglii formy spędzania wolnego czasu, jaką jest zamiana mieszkań. Rejestruje się online i znajduje ciekawą ofertę. To okazja, by na nowo spojrzeć na swoje małżeństwo. Synek zostaje pod opieką babci, a ona zabiera męża na tydzień w zupełnie obce miejsce.

Niestety, przeszłość wraca w brutalny sposób. Miejsce odpoczynku pełne jest nieprzypadkowo zostawionych drobiazgów, należących do Carla. Nie wiadomo, kto je podrzuca. Jednocześnie na scenie pojawia się dziwna sąsiadka. Caroline coraz mniej rozumie, co się dzieje wokół niej. Francis zaczyna na nowo podejrzewać żonę o zdradę. Wydarzenia sprzed kilku lat odzywają się w pamięci. Kobieta coraz mniej wierzy w dobre intencje właściciela domu i coraz bardziej boi się o to, z kim zamieniła się na mieszkania.

Więcej nie zdradzę, bo dzieje się dużo. Czytadło, które wciąga. W sam raz na wolny wieczór lub niedzielne popołudnie. Dobra zabawa gwarantowana. A więcej bestsellerów znajdziecie w Taniej Książce, od której otrzymałam swój egzemplarz recenzencki. Zapraszam do zakupów!

zamiana

© COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci