Menu

COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI

Agata Sosnowska, pisarka, szkoleniowiec, polonistka, studentka psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Prywatnie domatorka, zakochana w swojej rodzinie, wielbicielka książek i fanatyczka seriali. Uczy polskiego, pracuje nad thrillerem, pija kraftowe piwa, cuduje z daniami wegetariańskimi i robi wszystko, by życie jej i jej bliskich było pełne uśmiechu. Tu znajdziesz Agatowe rady, co czytać, co obejrzeć, ale i sporo refleksji nad życiem, gdzieś między jedną recenzją, a drugą. Zapraszam. Rozgość się u mnie.

"A ja żem jej powiedziała" K. Nosowska, recenzja

dobrycoach

Nosowską kocham od czasów podstawówki. Przeżyła ze mną moją durną młodość, pierwsze życiowe zawody, towarzyszyła mi w samotności i w miłości. Jej wykonaniem "Angeline" do dziś zachwycamy się z Kamilem. Pamiętam, jak kiedyś śledziłam Nosowską w Galerii Sadyba. Miałam jakieś 19 lat, czyli byłam na pierwszym roku studiów. Stała w H&Mie z synem. Chowałam się za wieszakami, bo wstydziłam się podejść i powiedzieć, że ją kocham. W końcu mnie dojrzała. Jej oczy rzucały gromy. Do dziś pamiętam, jak się zawstydziłam. Z resztą, kto mnie zna, wie, jak komicznie musiała wyglądać moja próba ukrycia się za wieszakami, choć ważyłam wtedy 56 kilo, a nie 107. Miłość do Kasi nie umarła nigdy. Kochałam ją samą, w duecie, w każdej dawce. I przyznam, że czekałam na książkę jakieś 20 lat. Serio.

"A ja żem jej powiedziała" to podręcznik życia dla każdej z nas, niezależnie od wieku, wagi i wyznania. Jeśli miałybyśmy mieć na półce tylko dwie książki, to - oprócz Amy Schumer - powinna to być Kaśka. Cudowna, zmuszająca do spojrzenia na siebie z dystansem, ale i z największą miłością. Pełna harmonii, spokoju, mądra. Wciągająca nas w bycie kobietą bez propagandy konieczności walki ze sobą (bo przecież jedynie tym emanują dzisiejsze kołczinie!). To mi się chyba podobało najbardziej. Motto, żeby kochać siebie tak zwyczajnie, ale z pasją. Żeby dać sobie szansę na codzienne szczęście. Jak bardzo nie ma czegoś takiego na rynku! Są blond wypacykowane panie w szpilach, które spod doklejanych rzęs wmawiają nam, że jesteśmy mniej szczęśliwe i silne, niż naprawdę jesteśmy, namawiając nas na kupno ich szkoleń, książek i sesji. Żerując na nas i manipulując nami. Kasia pokazuje nam, że można inaczej. Że można po ludzku siebie zaakceptować, pokochać za wszystko. Nie boksować się z życiem. Stworzyła poradnik pełen miłości do świata, zrozumienia ludzi, ale i podręcznik z pazurem napisany, w którym nie ma miejsca na snucie ugładzonych porad. Kaśka więc daje nam znać, z jakimi ludźmi się nie trzymać, a z jakimi tak. Mówi o życiu gwiazd, mówi o swoim życiu, dzieciństwie, młodości, mówi o Bogu. Stworzyła doskonały poradnik, który warto mieć i warto do niego wracać. Z humorem i miłością do człowieka. Polecam.

A za egzemplarz recenzencki, jak zawsze, dziękuję Taniej Książce. Więcej bestsellerów znajdziecie na stronie Księgarni!

noso

© COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci