Menu

COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI

Agata Sosnowska, pisarka, szkoleniowiec, polonistka, studentka psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Prywatnie domatorka, zakochana w swojej rodzinie, wielbicielka książek i fanatyczka seriali. Uczy polskiego, pracuje nad thrillerem, pija kraftowe piwa, cuduje z daniami wegetariańskimi i robi wszystko, by życie jej i jej bliskich było pełne uśmiechu. Tu znajdziesz Agatowe rady, co czytać, co obejrzeć, ale i sporo refleksji nad życiem, gdzieś między jedną recenzją, a drugą. Zapraszam. Rozgość się u mnie.

"Magiczna iskra. Twoja droga do kreatywnego życia" - Kajsa Ingemarsson, recenzja

dobrycoach
Książka, którą właśnie skończyłam czytać, poradnikiem dla poszukujących większych pokładów kreatywności w sobie z pewnością nie jest. Nie znajdziesz w niej też żadnych ćwiczeń, wskazówek, które mogą Ci pomóc w lepszym tworzeniu tego, co robisz lub co chcesz zacząć robić. Z tą kreatywnością byłabym ostrożna przy tytułowaniu najnowszej propozycji od pani Ingemarsson.

"Magiczna iskra. Twoja droga do kreatywnego życia" to raczej duchowy przewodnik dla ludzi, którzy w codziennym zabieganiu zapomnieli o swoich potrzebach i marzeniach. Napisany bardzo przystępnym językiem, pełen ślicznych zdjęć zbiór refleksji nad sensem życia. Autorka wychodzi z założenia, że kreatywność to efekt pozwolenia sobie na autentyczność i uwolnienia się od przymusów rzeczywistości. I że każdy tę kreatywność posiada.

Zdecydowanie nie jest to książka odpowiadająca moim aktualnym potrzebom. Ale to tylko dlatego, że znajduję się na takim etapie życia, gdy wiem, czego chcę, wiem, co robić, by to osiągnąć i żyję w doskonałej harmonii ze sobą i ze światem. Ta książka z pewnością spodoba się natomiast wszystkim, którzy chcieliby zacząć zmieniać swoje życie i potrzebują jakiegoś podkładu duchowego. Napisana bardzo prostym językiem, pełna ciekawych historii ludzi z całego świata, może pobudzić do zmiany osobę, która dotąd błąkała się w życiu niekoniecznie wiedząc, co daje jej szczęście. To filozoficzna refleksja nad tym, czemu w życiu warto poświęcać energię, a kiedy odpuścić. Dostrzegłam sporo inspiracji Covey'em (myślenie prokreatywne i reaktywne), sporo analogii z moją książką - "CISZA, czyli pięć kroków do życia w harmonii ze sobą i światem", jak odwołanie do sensu bycia cierpliwym w życiu. Jak już powiedziałam, to nie jest książka dla mnie. Ale tylko dlatego, że ja już mam za sobą poszukiwanie sensu, bo go mam. Natomiast osobom na początku drogi zmiany ta książka może pomóc.

Myślę też, że może stanowić fajny punkt zaczepienia na różnego rodzaju terapiach grupowych, w pracy z nastolatkami, na godzinach wychowawczych, czy warsztatach w korporacji. Emanują z niej spokój, prostota zdań i myśli, harmonia. Polecam ją tym, którzy chcieliby od czegoś zacząć. Zatrzymać się, złapać oddech, przypomnieć sobie swoje cele, obudzić miłość do życia, odważyć się na bycie szczęśliwym. Komu najbardziej? Pracownikom korporacji, ludziom, którzy od dawna nie odpoczęli, nie zrobili dla samych siebie nic dobrego, nie zrobili niczego dobrego dla świata i zapomnieli o tym, że życie to nie tylko pędzenie na tramwaj przy Domaniewskiej i liczenie pieniędzy. Dla początkujących zmieniaczy życia będzie naprawdę przyjemnym prezentem. Myślę, że spodoba się też, jako prezent dla mamy, babci, czy teściowej. Ma w sobie jakąś kobiecą delikatność i zmysłowość :)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję ukochanej Księgarni Tania Książka. A więcej nowości znajdziecie na stronie Księgarni. Zachęcam!© COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci