Menu

COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI

Agata Sosnowska, pisarka, szkoleniowiec, polonistka, studentka psychologii w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Prywatnie domatorka, zakochana w swojej rodzinie, wielbicielka książek i fanatyczka seriali. Uczy polskiego, pracuje nad thrillerem, pija kraftowe piwa, cuduje z daniami wegetariańskimi i robi wszystko, by życie jej i jej bliskich było pełne uśmiechu. Tu znajdziesz Agatowe rady, co czytać, co obejrzeć, ale i sporo refleksji nad życiem, gdzieś między jedną recenzją, a drugą. Zapraszam. Rozgość się u mnie.

Tom Chatfield - "Książka do przeżycia", recenzja

dobrycoach
Ta książka jest drugą kreatywną pozycją, jaka w ostatnim czasie, za sprawą ukochanej księgarni Tania Książka, wpadła w moje ręce. Po lekturze stwierdzam, że lepszego tytułu autor nie mógł wymyślić!

Kreatywna książka dla dorosłych. "Ta książka opiera się na prostym przekonaniu, że dziś - nawet bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej - liczy się to, żeby w pełni skupić się na ludziach, którzy są nam bliscy, na rzeczach, które dużo dla nas znaczą, a także po prostu na sobie" - czytamy we wstępie.

Wspaniała przygoda. Mądra lekcja o tym, co ważne. Lekcja nietypowa, bo sam jesteś sobie i nauczycielem i uczniem. Jaki jest jej cel? Przypomnieć Ci o tym, że ważne rzeczy dzieją się w Tobie i w otaczającym Cię świecie. I że dostrzeżesz je, jeśli tylko przestaniesz pędzić. Ta książka to oddech, to świeżość spojrzenia na siebie, to lekcja zadziwienia własną kreatywnością, pomysłowością i mądrością. To tak, jakbyś usiadł przed lustrem i na wiele godzin siebie badał. Miny, zachowanie, myśli, nastrój, wygląd, pozę, wszystko. Czy na co dzień pozwalasz sobie na luksus myślenia o sobie? Jestem pewna, że nie. I właśnie dlatego ta książka jest potrzebna każdemu z nas.

Składa się ona z dziesięciu rozdziałów. Każdy poświęcony jest innemu aspektowi życia - przyszłości, przeszłości, zaglądaniu wgłąb własnej duszy, czy rozglądaniu się dookoła siebie. Każdy rozdział to kompilacja wspaniałych cytatów, złotych myśli, które staną się dla Ciebie inspiracją na całe życie i mocno coachingowych ćwiczeń. Jako trener i coach jestem nimi zachwycona! Uważam, że ta książka to OBOWIĄZKOWA pozycja w biblioteczce każdego mojego kolegi po fachu! Znalazłam tu tyle fantastycznych propozycji ćwiczeń na szkolenia i warsztaty grupowe oraz sesje indywidualne z klientem, że nie mogę w to aż uwierzyć! Jest tu i praca z metaforą i ćwiczenia na negocjacje i na komunikację interpersonalną w zespole!

Całe bogactwo narzędzi dla trenerów i coachów! A wszystko innowacyjne, świeże, nie ma tu powielania tego, co już znamy. Autor wykonał genialną pracę, gromadząc tyle ćwiczeń i tyle anegdot i cytatów. Wiem, że będę korzystać z tego do końca życia na sali szkoleniowej. Takiego kompendium dla szkoleniowca nie ma na rynku. Jestem pewna, że ta książka uczyni każde szkolenie bardziej wartościowym.

Nie wiem, czy pisząc, pan Chatfield, zdawał sobie sprawę z tego, jaką przysługę robi trenerom na całym świecie. Jeśli nie, to teraz powinien pobierać duże marże za ich sukcesy szkoleniowe. Bo docelowo te ćwiczenia są przecież dla nas, przeciętnych zjadaczy chleba. I na tym polega fenomen tej książki! Biorę z niej tak samo dużo, jako Agata Sosnowska, kobieta, matka, lat trzydzieści dwa, jak i coach, trener, menedżer, szkoleniowiec.

Ta książka ma misję ulepszenia Twojego życia. I gwarantuję Ci, że w pełni ją zrealizuje, wiesz? Czy w sytuacji, kiedy potrzebujesz chwili odpoczynku, czy w sytuacji, gdy Twój zespół pracowników wymyka się spod Twojej kontroli i kłóci się ze sobą, ta książka będzie lekarstwem. Rozdział dotyczący umiejętnego patrzenia na innych, z zaciekawieniem, a nie z negacją lub oceną, był dla mnie bardzo ważny. Takie lekcje są potrzebne każdemu z nas.

Co jeszcze jest w niej dla mnie ważne? To, że przeżyłam własną, intymną przygodę. Miałam możliwość pracować ze wspomnieniami (uwielbiam to w coachingu!), z ideami, jakimi żyłam kiedyś. Miałam możliwość konfrontować różne obrazy samej siebie i wyciągnęłam z tego wiele ważnych wniosków. Ta książka mnie totalnie skoachowała i dodała mi nowej energii! Kup ją! Nie będziesz żałował wyboru!

Ja swój egzemplarz otrzymałam od Taniej Książki. Kliknij w logo poniżej i zamów już teraz!

Tom Chatfield

"Książka do przeżycia"

Prószyński i S-ka

Warszawa 2016

256 s.

© COACHA ZAPISKI, CZYLI WARSZTATY Z CODZIENNOŚCI
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci